Jak wyglądają turnusy rehabilitacyjne w CRR dla dzieci?

Na wczasy rehabilitacyjne mogą jeździć nie tylko ubezpieczeni rolnicy, którzy są pełnoletni. KRUS daje możliwość wyjazdu także i dzieciom rolników. Takie wyjazdy dla najmłodszych organizowane są w czasie wakacyjnym.
Konieczne jest złożenie skierowania o przyznanie wczasów rehabilitacyjnych dla dziecka wraz z wymaganymi dokumentami, między innymi oświadczeniem lekarza. Lekarz na takim oświadczeniu dokładnie opisuje wskazania i przeciwwskazania dotyczące rehabilitacji. Na takiej podstawie dziecku przydzielany jest konkretny ośrodek CRR. Możliwości jest kilka. Dzieci rolników mogą wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne do następujących ośrodków:
• Centrum Rehabilitacji Rolników w Horyńcu Zdroju,
• Centrum Rehabilitacji Rolników w Jedlcu,
• Centrum Rehabilitacji Rolników w Szklarskiej Porębie,
• Centrum Rehabilitacji Rolników w Świnoujściu.

Takie turnusy rehabilitacyjne dla dzieci trwają trzy tygodnie. Dziecko kierowane jest do konkretnego ośrodka – w zależności od zaleceń lekarza, schorzeń i specjalizacji ośrodka CRR. Każdy ośrodek CRR specjalizuje się bowiem w leczeniu konkretnych schorzeń. Niestety chętnych na takie wczasy rehabilitacyjne jest wielu. Nie każdy wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie. Część wniosków jest odrzucanych lub przesuwanych na kolejny rok, wówczas w kolejnym sezonie rehabilitacyjnym rozpatrywane są one w pierwszej kolejności.

Witam na moim blogu! Nazywam się Arkadiusz Drozdowski i jestem z zawodu księgowym, obecnie prowadzę własne przedsiębiorstwo. Kiedy tylko znajdę czas prowadzę bloga, bo jest on moją formą odskoczni. Bardzo lubię pisać i rozmawiać z czytelnikami. Dlatego będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz lub odezwiesz się do mnie za pomocą formularza kontaktowego!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.