Jakie są rodzaje świadczeń rolnych?

Każdy rolnik płaci ubezpieczenia społeczne. Składki odprowadzane są do KRUS – u, gdyż to właśnie ta instytucja zajmuje się obsługą ubezpieczeń rolników. Wysokość składki ubezpieczeń społecznych uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od rodzaju świadczenia.
Świadczenia rolne można podzielić na:
• Obowiązkowe,
• Dobrowolne.

Świadczeniom obowiązkowym podlegają osoby prowadzące działalność rolniczą, które jednocześnie posiadają powyżej jednego hektara gruntów rolnych. Rolnik jest wówczas zobowiązany do tego, by wykupić ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie budynków rolniczych.
Świadczenia dobrowolne, jak sama ich nazwa wskazuje nie są świadczeniami obowiązkowymi. Sam rolnik decyduje o tym, czy wykupić konkretne ubezpieczenie czy też z takiego ubezpieczenia zrezygnować.

Witam na moim blogu! Nazywam się Arkadiusz Drozdowski i jestem z zawodu księgowym, obecnie prowadzę własne przedsiębiorstwo. Kiedy tylko znajdę czas prowadzę bloga, bo jest on moją formą odskoczni. Bardzo lubię pisać i rozmawiać z czytelnikami. Dlatego będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz lub odezwiesz się do mnie za pomocą formularza kontaktowego!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.