Kiedy renta rodzinna zostaje zawieszona?

W niektórych przypadkach renta rodzinna zostaje zawieszona. Jest to normalna i uregulowana przepisami prawa sytuacja. Osoba pobierająca świadczenie zostaje poinformowana o tym, w jakich sytuacjach takie świadczenie zostanie zawieszone. Takimi sytuacjami są:
• Rozpoczęcie przez osobę pełnoletnią, uprawnioną do pobierania świadczenia, prowadzenia rolniczej działalności gospodarczej,
• Uzyskanie prawa do emerytury pracowniczej,
• Uzyskanie prawa do pobierania renty innej niż renta rodzinna, na przykład inwalidzkiej.

W niektórych przypadkach pobierający rentę rodzinną uzyskuje prawo do pobierania innego świadczenia – wspomnianej wcześniej emerytury czy renty inwalidzkiej. W takich przypadkach osoba taka ma prawo wybrać, na jakie świadczenie się decyduje – czy pozostaje przy pobieraniu renty rodzinnej, czy decyduje się na drugie świadczenie, do jakiego pobierania nabyła prawo. Nie można pobierać dwóch świadczeń. Zazwyczaj decydujemy się na to świadczenie, którego kwota jest wyższa. Mamy takie prawo, takie możliwości.

Witam na moim blogu! Nazywam się Arkadiusz Drozdowski i jestem z zawodu księgowym, obecnie prowadzę własne przedsiębiorstwo. Kiedy tylko znajdę czas prowadzę bloga, bo jest on moją formą odskoczni. Bardzo lubię pisać i rozmawiać z czytelnikami. Dlatego będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz lub odezwiesz się do mnie za pomocą formularza kontaktowego!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.