Kto może korzystać z turnusów rehabilitacyjnych w CRR?

Z turnusów rehabilitacyjnych korzystać mogą rolnicy, którzy są ubezpieczeni w KRUS, ich dzieci, współmałżonkowie oraz domownicy. Trzeba jednak spełnić określone warunki, by wniosek o przyznanie takich wczasów rehabilitacyjnych został rozpatrzony pozytywnie. Kryteria, które trzeba spełnić to:
• Wiek wnioskującego o wczasy rehabilitacyjne – o turnusy rehabilitacyjne w CRR mogą ubiegać się ubezpieczeni rolnicy, którzy nie przekroczyli 60 roku życia (w przypadku kobiet) lub 65 roku życia (w przypadku mężczyzn),
• Osoby takie podlegają rolniczemu ubezpieczeniu społecznemu,
• Osoby takie podlegają ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu, macierzyńskiemu w pełnym zakresie przez określony czas,
• Mają ustalone prawo do renty rolniczej.

By wniosek o przyznanie wczasów rehabilitacyjnych został rozpatrzony pozytywnie konieczne jest spełnienie warunku dotyczącego wieku ubezpieczonego oraz przynajmniej jednego z pozostałych kryteriów. Ubezpieczony rolnik może korzystać z wczasów rehabilitacyjnych nie częściej niż raz do roku.

Witam na moim blogu! Nazywam się Arkadiusz Drozdowski i jestem z zawodu księgowym, obecnie prowadzę własne przedsiębiorstwo. Kiedy tylko znajdę czas prowadzę bloga, bo jest on moją formą odskoczni. Bardzo lubię pisać i rozmawiać z czytelnikami. Dlatego będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz komentarz lub odezwiesz się do mnie za pomocą formularza kontaktowego!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.